O špercích

O materiálu

Kovový materiál (sterlingové stříbro, gold filled, pozlacené stříbro) je odolný ve styku s vodou. Je však nutné je chránit před stykem s chemickými látkami (mycími prostředky, parfémy, kosmetikou,…). Materiál může reagovat s potem nebo  pH pokožky. 

Obecně doporučujeme šperky sundávat při delším kontaktu s vodou (koupel, sprchování), na spánek, před sportovními aktivitami.

Náramky, u kterých je při výrobě použito hedvábí (100% hedvábné šňůrky), je třeba vyvarovat styku s vodou, chemickými materiály, mořskou vodou, apod., které mohou životnost náramku ohrozit.

GOLD FILLED (pokovení plátováním, také označováno jako „plněné zlato“)

Šperky s touto úpravou jsou tvořeny z kovu (měď, mosaz). Dále jsou potaženy pláty zlata (žlutého či růžového), jejichž vrstva je mnohem silnější než klasické pozlacení. Ryzí zlato tedy tvoří 5% z celkové váhy šperku.

VÝHODY ŠPERKŮ Z MATERIÁLU GOLD FILLED

Cena, která je mnohem příznivější než u šperků z ryzího zlata.

Šperky z gold filled materiálu jsou téměř nerozeznatelné od šperků z ryzího zlata a zároveň je odolnější než šperky z pozlaceného kovu či stříbra.

Pokud nejste alergičtí přímo na zlato/nikl, neměl by vám materiál gold filled šperk způsobovat žádné alergické potíže.

 

POZLACENÉ STŘÍBRO

Pozlacené šperky mají jako svůj základ sterlingové stříbro, které je potažené 14k nebo 24k zlatem, takže se jedná o levnější variantu oproti celozlatým šperkům, které mají delší životnost než bižuterie či pozlacená mosaz, které mají tendenci za krátkou dobu oxidovat a ničit se.

 

STERLINGOVÉ STŘÍBRO

Slitina kovu s názvem sterlingové stříbro (92,5 % ryzího stříbra a 7,5 % příměsi) a značí se značkou 925/Ag. Z tohoto materiálu jsou vyráběny šperky a komponenty, které v naší nabídce naleznete.

Stříbro je velmi měkké a jako takové i snadno poškoditelné, proto je důležité se o něj řádně starat a ukládat nenošené šperky tak, aby nedošlo ke kontaktu s vlhkostí a vzduchem, kdy může následně šperk oxidovat a poškodit se.

Uložení šperků

Ideálně šperky skladujte na místě, které není vystaveno teplu, prachu, světlu (ideálně krabička nebo uzavřený prostor). Předejdete tak oxidaci, která šperk znehodnotí.

Čištění

Pro vyčištění šperků lze použít přípravky k tomu přímo určené nebo vlažnou vodu a jemný zubní kartáček. Šetrně daný kousek vyčistěte. POZOR u pozlaceného stříbra a gold filled materiálu, kde nešetrné čištění může způsobit porušení pozlacení.

Naším přáním je, aby Vám mé výrobky dělaly radost každým dnem a Vy si je mohli užívat až donekonečna!

Snažte se prosím dodržovat výše uvedené. Díky tomu prodloužíte životnost veškerých šperků D.minique.